EuroExpert

Lakiernictwo

Home »  Lakiernictwo

Firma Euroexpert, współpracując z doświadczonymi warsztatami naprawczymi w zakresie blacharstwa oraz lakiernictwa, zajmuje się naprawami powypadkowymi, w całości pokrywanymi z ubezpieczenia OC sprawcy. Wycena kosztów naprawy, do której wlicza się także pomalowanie pojazdu w celu usunięcia uszkodzeń, sporządzana jest na podstawie oględzin pojazdu oraz opinii specjalisty, w tym wypadku lakiernika. Szczegółowy cennik naprawy po uwzględnieniu wszystkich parametrów jest generowany w specjalnym programie Eurotax, Audatex bądź DAT. Nasz klient otrzymuje szczegółową dokumentację, w której wyszczególnione są wykonane przez nas usługi. Na jej podstawie określana jest wysokość przysługującego mu odszkodowania, z którego też opłacone zostaną wszelkie naprawy, samochód zastępczy lub holowanie.

Lakiernictwo samochodowe to wbrew pozorom nie tylko pomalowanie pojazdu. Przed przystąpieniem do tego etapu należy lakierowane podłoże odpowiednio przygotować, ale nie każdy zrobi to prawidłowo. Specjalista dokona niezbędnej oceny uszkodzenia, a następnie przejdzie do usuwania uszkodzeń. Lakiernik samochodowy musi posiadać przede wszystkim doświadczenie i pewną rękę. Precyzja i opanowanie to cechy charakterystyczne dla tego zawodu. Za pomocą profesjonalnego sprzętu, takiego jak spektrometr czy też wzorniki kolorów, może on określić barwę lakieru oraz jego grubość, co jest szczególnie istotne w przypadku naprawy, gdyż ten element ma pozostawać niewidoczny i jak najlepiej komponować się z resztą pojazdu.

Koszty lakierowania

Nie można jednoznacznie określić kwoty, jaką trzeba będzie zapłacić za usługę. Jest to zależne od wielu czynników, takich jak miejsce uszkodzenia, wielkość ubytku czy jego rodzaju. Zwykłe zarysowania są łatwiejsze w usunięciu niż wgniecenia, które dodatkowo trzeba usuwać i szpachlować, co także wlicza się w cenę. Rodzaj zastosowanych materiałów również ma znaczenie. Lakiery perłowe, czy hybrydowe są znacznie droższe od prostych lakierów monochromatycznych. Także podłoże, które poddane zostanie renowacji, jest ważne. Lakiernik samochodowy ściśle współpracuje z dostawcami produktów niezbędnych do renowacji pojazdu, dlatego prawidłowo dobierze odpowiednią bazę z kolorem, lakier bezbarwny, masę szpachlową i inne materiały. Jego doświadczenie sprawi, że usługa zostanie wykonana profesjonalnie. Miejsca, w których były uszkodzenia, okażą się niewidoczne.

 

Zapraszamy do Euroexpert w celu omówienia z naszymi rzeczoznawcami zasad naprawy powypadkowej z OC/AC sprawcy.