Twoje odszkodowanie zostało zaniżone? Poświęć 2 minuty i zapoznaj się z dostępnymi możliwościami uzyskania należnego odszkodowania
Jako jedni z nielicznych oferujemy wszystkie możliwe sposoby na uzyskanie odszkodowania wraz z wyjaśnieniem ich dobrych i złych stron.
1. Dochodzenie odszkodowania o własnych siłach
Jako rzeczoznawcy weryfikujemy otrzymany kosztorys i jeżeli jest on zaniżony, wykonujemy kosztorys określający pełną kwotę jaka należy się za poniesioną szkodę.
Kosztorys wykonać możemy w oparciu o:
– kosztorys otrzymany od ubezpieczyciela
– kosztorys otrzymany od ubezpieczyciela oraz oględziny pojazdu (zalecane)
– oględziny pojazdu bądź dokumentację fotograficzną
W tym przypadku poszkodowany ponosi koszt związany z wykonaniem kosztorysu i występuje razem z fakturą o pełną należną kwotę oraz zwrot poniesionych kosztów dodatkowych.
2. Dochodzenie odszkodowania w imieniu poszkodowanego
Zaniżony kosztorys jak w pierwszym przypadku jest weryfikowany, następnie jeżeli jest taka potrzeba wykonany jest kosztorys niezaniżony po czym w imieniu poszkodowanego rozpoczyna się proces dochodzenia odszkodowania zarówno na etapie przed sądowym jak i w przypadku nie zakończenia sporu w formie ugody, również w sądzie.
W tym przypadku odszkodowanie pomniejszone jest o koszt usługi – procent od uzyskanej kwoty w momencie jej uzyskania.
3. Wykup szkody „Dopłata do odszkodowania”
Identycznie jak w obu poprzedzających przypadkach szkoda weryfikowana jest pod kątem wysokości zaniżonego odszkodowania.
Poszkodowany otrzymuje propozycję w formie kwoty, za którą może odsprzedać wierzytelność.
Jeżeli zaproponowana kwota zostanie zaakceptowana, po podpisaniu cesji praw do szkody poszkodowany otrzymuje pieniądze przelewem i „zapomina o sprawie”.
Która metoda jest najkorzystniejsza? Na to pytanie odpowiedź trzeba znaleźć samemu, na wszystkie inne pytania chętnie odpowiemy.