EuroExpert

Oględziny pojazdu sprowadzonego z zagranicy

Home »  Oględziny pojazdu sprowadzonego z zagranicy

Używany samochód z zagranicy niezależnie od modelu, marki, typu nadwozia czy przeznaczenia, musi być skrupulatnie zweryfikowany. Chodzi przede wszystkim o ustalenie faktycznej historii takiego pojazdu oraz sprawdzenie poszczególnych układów mechanicznych. Wszystko po to, aby przedzakupowy przegląd na stacji diagnostycznej zakończył się dopuszczeniem do ruchu. Nawet jeśli auto ma pewne usterki, to przyszły właściciel wie, że powinien je wyeliminować. Ma też świadomość potencjalnych kosztów związanych z naprawą. W rezultacie zyskuje ewentualną podstawę do negocjacji cenowych ze sprzedawcą. W takiej transakcji, podobnie jak na drodze, obowiązuje zasada ograniczonego zaufania. Nasza firma oferuje przede wszystkim profesjonalne: rzeczoznawstwo samochodowe, obsługę odszkodowań i wycenę pojazdów. Wszystko dla komfortu oraz bezpieczeństwa kierowców. Zachęcamy do sprawdzenia naszego cennika

Oględziny rzeczoznawcy w pojeździe sprowadzonym z zagranicy

Zakup samochodu z zagranicy dotyczy przeważnie dwóch sytuacji. Pierwszą jest kupno przez osobę indywidualną na własne potrzeby. Druga zaś odnosi się do działalności zawodowej, czyli ludzi handlujących pojazdami albo prowadzących komisy. Niezależnie od celu takiej transakcji sprawdzona informacja jest też podstawą do przekazania wiedzy ostatecznemu odbiorcy. Na szczęście, pewne zdarzenia z przeszłości można już prześledzić online, po numerze VIN. Dopełnieniem zakupu powinno być jednak specjalistyczne sprawdzenie samochodu przez rzeczoznawcę. Taka osoba posiada zarówno doświadczenie, jak i uprawnienia do naprawdę rzetelnej oceny stanu technicznego. Zakres jego działań przy oględzinach dotyczy:

  • sprawdzenia poprawności działania układów jezdnych i mechanicznych,
  • zgodności ze specyfikacją techniczną poszczególnych podzespołów,
  • poszukiwania potencjalnie ukrytych wad albo napraw powypadkowych.

Profesjonalna wycena pojazdu sprowadzonego z zagranicy

Oferowana przez nas usługa jest przydatna także z innego, praktycznego względu. Rzeczoznawca może wskazać na faktyczną wartość wystawionego pojazdu, podając przy tym merytoryczne argumenty. Dla klienta jest to przewaga związana z możliwością, a nawet dużym prawdopodobieństwem zbicia ceny wyjściowej. Dodatkowo auto sprowadzane z zagranicy może po pewnym czasie ujawnić zatuszowane wady. Osoba rzeczoznawcy jest w takiej sytuacji uprawniona do przygotowania i przedkładania opinii oraz ocen dla organów rozstrzygających spór. Osoba prywatna działająca na własną rękę ma dużo mniejsze szanse na dochodzenie własnych roszczeń czy praw w tym obszarze. Zagraniczne, używane samochody muszą być skrupulatnie oraz dogłębnie zbadane przed decyzją o ich ewentualnym zakupie.