EuroExpert

Wycena pojazdu po zdarzeniu drogowym – po wypadku

Home »  Wycena pojazdu po zdarzeniu drogowym – po wypadku

Wypadek może zdarzyć się każdemu w najmniej spodziewanym momencie. Kiedy w zdarzeniu drogowym pojazd ulegnie zniszczeniu, warto wiedzieć, jak się wówczas zachować. Czy należy się nam odszkodowanie za zniszczenie mienia? Od kogo możemy dostać pieniądze? Jaką kwotę rekompensaty można uzyskać? To, czy odszkodowanie się należy, zależne jest od okoliczności zdarzenia. Na jego wysokość wpływ ma natomiast wycena pojazdu po zdarzeniu drogowym. Jak jej dokonać? Kiedy jest potrzebna? Podpowiadamy.

Do czego potrzebna jest wycena pojazdu po zdarzeniu drogowym?

Najważniejszym celem wyceny pojazdu po zdarzeniu drogowym jest uzyskanie odszkodowania. Należne jest ono każdemu, kto poniósł stratę nie ze swojej winy. Po zdarzeniu drogowym można ubiegać się o odszkodowanie u swojego ubezpieczyciela lub z odszkodowania sprawcy. Jest to zależne od okoliczności wypadku. Wycena pojazdu pomoże oszacować także koszt naprawy auta, który jest niezwykle ważny dla właściciela. Z tego powodu uzyskanie jak najwyższej kwoty odszkodowania jest istotne – pozwala pokryć część lub większość kosztów.

Jak dokonać wyceny pojazdu po zdarzeniu drogowym?

Nie jest to wcale proste. Trzeba wziąć pod uwagę wszystkie parametry samochodu, jego wiek oraz stan techniczny przed zdarzeniem. Ważne jest, czy auto jest osobowe, czy ciężarowe, polskie, czy zagraniczne. Inaczej też przebiega wycena pojazdów zabytkowych i kolekcjonerskich. Nie każdy wie, jak to zrobić, a ubezpieczyciel może zaniżyć kwotę. Jeśli masz wątpliwości, zgłoś się do nas. Wycenimy pojazd tak, aby możliwe było uzyskanie najwyższego należnego odszkodowania. Nasi eksperci będą wiedzieli, jakie czynniki wziąć pod uwagę, co jest najważniejsze w ocenie, a także, jakie argumenty przedstawić, aby firma ubezpieczeniowa nie miała możliwości wypłaty niższej kwoty, niż należy się klientowi.

Wycena pojazdu w firmie i online

Aby wycenić pojazd po zdarzeniu drogowym, nie musisz do nas przyjeżdżać. Wystarczy, że wyślesz niezbędną dokumentację przez Internet, a nasz rzeczoznawca online zajmie się resztą. Chcemy w ten sposób ułatwić uzyskanie odszkodowania komuś, kto po zdarzeniu nie może korzystać ze środka transportu. Jest to też szybsze i mniej czasochłonne. Możesz uzyskać odszkodowanie bez wychodzenia z domu, czy korzystania z urlopu w pracy. To doskonałe rozwiązanie dla wielu klientów, którzy w ten sposób zwracają się do naszego rzeczoznawcy z prośbą o wsparcie. Uzyskują oni takie same kwoty odszkodowań, jak ci, którzy przyjdą osobiście do naszej siedziby.