EuroExpert

Wycena samochodu osobowego

Home »  Wycena samochodu osobowego

Adekwatna wycena pojazdu jest niezbędna w wielu sytuacjach. Poznanie jego wartości rynkowej pozwala bowiem na dokonanie sprzedaży, otrzymanie należnego odszkodowania od ubezpieczyciela lub wyliczenie składki AC. Do takiej wyceny może dojść również na skutek uszkodzenia pojazdu w wypadku komunikacyjnym, kiedy to firma ubezpieczeniowa pokrywając koszt naprawy musi oszacować jej wartość. Jeśli jednak Twój ubezpieczyciel zdecyduje, że auto nie jest warte naprawy, należy dokonać całkowitej wyceny pojazdu. Jak przebiega wycena samochodu osobowego i jakie pojazdy jej podlegają?   

Wycena pojazdu online

Wycenie podlegają samochody osobowe codziennego użytku, ale również samochody zabytkowe i kolekcjonerskie. Wyceny pojazdu dokonuje rzeczoznawca. Dysponujemy niezależnym rzeczoznawstwem w tym zakresie, a sama ekspertyza może przebiegać równie dobrze online. W ten sam sposób możemy wykonać dla Ciebie kosztorys naprawy czy ustalenie ubytku wartości rynkowej samochodu osobowego. Jak przebiega wycena samochodu online? W tym przypadku należy wypełnić formularz internetowy, przygotować wcześniej wszystkie niezbędne dane pojazdu, opisać jego stan, wygląd i wyposażenie. Koniecznie trzeba dołączyć również kilka zdjęć wnętrza auta i jego widoku z zewnątrz. Cena ostateczna pojazdu zawsze jednak zostanie podana po faktycznych oględzinach pojazdu na żywo. 

Wycena samochodu – od czego zależy?

Istnieje kilka czynników, które są brane pod uwagę podczas wyceny samochodu osobowego. Podstawą każdej, indywidualnej wyceny pojazdu jest jego pełna identyfikacja. Wartość rynkową samochodu należy ustalić na podstawie nazwy producenta, roku produkcji, modelu, typu silnika, przebiegu, a także kompletności wyposażenia standardowego, obecności wyposażenia dodatkowego, stanu pojazdu i innych czynników. Inną grupę stanowią pojazdy zabytkowe i kolekcjonerskie. Dokonuje się wówczas wyceny indywidualnej na podstawie danych identyfikacyjnych, oryginalności oraz klasy stanu pojazdu w ramach oględzin. Każda wycena zawiera też identyfikację numeru ramy/nadwozia. Stan pojazdu określany jest z wykorzystaniem specjalnej listy kontrolnej. 

W euroexpert zajmujemy się wszelkimi sprawami związanymi z wyceną oraz uzyskaniem odszkodowania. W ramach naszej działalności bierzemy na siebie formalności związane z utratą wartości pojazdu, również wtedy, gdy wypadek miał miejsce na terenie Niemiec. Ceny naszych usług w tym zakresie znajdziesz w cenniku. O wycenie samochodów osobowych można dowiedzieć się więcej odwiedzając naszą stronę internetową euroexpert.szczecin.pl.