EuroExpert

Warsztatowe usługi dodatkowe

Home »  Warsztatowe usługi dodatkowe

Każda kolizja drogowa wiąże się z kosztami naprawy uszkodzonego pojazdu lub złomowaniem auta, którego już nie można naprawić. Nie wszystkie szkody są jednak takie same. Chcąc ubiegać się o odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej, trzeba dokonać wyceny pojazdu po wypadku. Analizując szkody, firma ubezpieczeniowa wylicza wysokość odszkodowania. Ta jednak może być zaniżona. Dlatego warto wiedzieć, jakie są przykładowe szkody w pojazdach, w przypadku których należy się odszkodowanie.

Usługi dodatkowe oferowane przez warsztaty samochodowe

Najczęstszą szkodą, jaka pojawia się w wyniku wypadku, jest uszkodzenie karoserii. To uszkodzenie dotyczy zarówno poważnych wypadków, jak i drobnych stłuczek. Niestety, nie jest jedynym, ani też najbardziej poważnym. Kiedy dochodzi do kolizji dwóch przemieszczających się pojazdów, siła uderzenia może zniszczyć znacznie więcej. Naprawy powypadkowe z OC/AC sprawcy obejmują także naprawy wewnętrzne. Uszkodzony może bowiem zostać każdy element, dzięki któremu auto się porusza, a także jego dodatkowe funkcje, takie jak klimatyzacja. Takie naprawy nie są podstawą działania, ale coraz więcej warsztatów samochodowych rozszerza swoje oferty. Nie wszyscy wiedzą jeszcze, że na niestandardowe naprawy, mające wpływ na wartość pojazdu, również można dostać odszkodowanie z ubezpieczenia sprawcy. Osoby, które nie mają pewności co do należnej im kwoty, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Pomożemy dokonać wyceny szkód i uwzględnimy wszystkie naprawy, które powinny być wzięte pod uwagę.

Jak uzyskać odszkodowanie na warsztatowe usługi dodatkowe?

Ubezpieczyciele często zaniżają kwoty i nie uwzględniają w wyliczeniu wszystkiego, co powinni. Dzieje się tak, ponieważ nie każdy wie, co może wliczyć w koszty naprawy powypadkowej. My oferujemy wsparcie w dochodzeniu odszkodowania z uwzględnieniem wszystkich szczegółów. Jednak odzyskanie pieniędzy za uszkodzenie niektórych elementów jest trudne. Należy udowodnić, że przed kolizją samochód był sprawny, a do zniszczeń doszło faktycznie w czasie tego zdarzenia. Nasi specjaliści od odszkodowań wiedzą, jak to zrobić. Pomogą wypełnić odpowiednie dokumenty, żeby ubezpieczyciel nie miał wątpliwości, ile pieniędzy musi wypłacić poszkodowanemu. Odzyskując odpowiednią kwotę, zyskuje się możliwość lepszego poprawienia stanu pojazdu lub zakupu nowego samochodu. Zapobiega to rezygnacji z dodatkowych funkcji auta, które mają na celu poprawę komfortu jazdy. To jeden z argumentów dowodzących, że odszkodowanie na takie naprawy się należy – bez tych udogodnień wartość samochodu spada.