EuroExpert

Naprawy blacharskie

Home »  Naprawy powypadkowe z OC / AC sprawcy »  Naprawy blacharskie

W momencie, kiedy dochodzi do kolizji lub wypadku z udziałem pojazdów, pojawiają się różne szkody. Uszkodzeniu mogą ulec niemal wszystkie elementy samochodu. Jedną z najczęściej pojawiających się szkód jest uszkodzenie blachy. Jest ono wynikiem zetknięcia się pojazdu z innym obiektem, w przypadku kolizji drogowej – z innym pojazdem. Jeżeli dochodzi do tego z winy drugiego kierującego, można wystąpić o odszkodowanie z OC sprawcy. Jednakże naprawy blacharskie mogą być podważone przez ubezpieczyciela. Jak tego uniknąć? Umiejętna wycena pojazdu jest konieczna w przypadku szkody całkowitej, czyli gdy koszt naprawy przewyższa wycenę wartości wyliczoną przez ubezpieczyciela, a ta często jest zaniżona. Kosztorys naprawy pozwoli uzyskać najwyższą należną kwotę, a to istotne dla większości osób stojących przed koniecznością naprawienia auta po kolizji, w której nie ponoszą winy.

Jak oceniane są naprawy blacharskie?

Wycena uszkodzenia blachy nie jest łatwa. Ubezpieczyciele często próbują podważyć związek między zniszczeniem a wypadkiem. Chcą udowodnić, że część szkód powstała wcześniej, aby wypłacić mniejszą kwotę. W trakcie wyceny takiej szkody rzeczoznawca musi wziąć pod uwagę wiele czynników, także to, że naprawa może mieć większy zakres. Jak to możliwe? Otóż niektórych wgnieceń nie da się tak po prostu naprawić – konieczna jest wymiana elementu stanowiącego całość, np. całych drzwi. Wówczas naprawa obejmuje większą powierzchnię niż uszkodzona. To jedna z sytuacji, w których ubezpieczyciel sprawcy może starać się zaniżyć kwotę odszkodowania. Natomiast rzeczoznawcy Euroexpert zrobią wszystko, aby temu zapobiec. Wiemy, jak ocenić sytuację, aby wycena była korzystna dla naszych Klientów, a jednocześnie w 100% zgodna z prawem.

Od czego zależy wysokość odszkodowania za naprawy blacharskie?

W przypadku napraw blacharskich, tak jak przy innych szkodach, najważniejsze są koszty naprawy i spadek wartości pojazdu. Wycena wartości pojazdu przed wypadkiem dokonywana jest na podstawie dokumentów zawierających dane techniczne, rok produkcji i wcześniejsze naprawy. Zaniżanie tej wartości to popularny proceder, który bardzo trudno udowodnić. Dlatego warto skorzystać z naszych usług. Wykonamy profesjonalną wycenę zarówno sprzed, jak i po wypadku. Nasz rzeczoznawca online może rozpocząć pracę niezwłocznie po przesłaniu dokumentów drogą elektroniczną. Można przysłać do nas dokumenty dotyczące dowolnego typu pojazdu. Rzeczoznawcy Euroexpert mają szeroki zakres wiedzy, potrafią wycenić pojazdy nowe i używane, ciężarowe i osobowe, a także auta zabytkowe i historyczne. Z naszej pomocy może skorzystać każdy kierowca.