EuroExpert

Żółte tablice rejestracyjne – oględziny i dokumentacja

Home »  Warsztatowe usługi dodatkowe »  Żółte tablice rejestracyjne – oględziny i dokumentacja

Czym są żółte tablice rejestracyjne, doskonale wie każdy właściciel zabytkowego samochodu. Wiedzę tę powinni posiadać też wszyscy, którzy chcą ubiegać się o rejestrację takiego pojazdu. Żółte tablice są bowiem źródłem wielu przywilejów, ale wiążą się również z formalnościami i obowiązkami, których trzeba dopełnić. Warto w takiej sytuacji zgłosić się do rzeczoznawcy, który wie, jak dokonać oględzin i jakie dokumenty należy uzupełnić, żeby samochód mógł być określony jako zabytek.

Wsparcie rzeczoznawcy przy oględzinach pojazdu z żółtymi tablicami rejestracyjnymi

Pojazdy zabytkowe muszą spełniać pewne wymagania, wśród których jest wiele kwestii odnoszących się do stanu technicznego. Jest to ważne już przy rejestracji auta, a także podczas oględzin powypadkowych. Trzeba przy tym wiedzieć, jak przygotować zabytek do przeglądu i wyceny. Nasz rzeczoznawca wie, jakie cechy pojazdu wziąć pod uwagę. W warunkach warsztatowych określi jego stan przed i po zdarzeniu, aby odpowiednio dokonać oceny sytuacji. Pomoże też przy rejestracji pojazdu zabytkowego oraz przygotowaniu dokumentacji do przeglądu. Nasza oferta obejmuje nie tylko podstawowe wsparcie w zakresie oględzin, ale także warsztatowe usługi dodatkowe, dzięki którym wycena powypadkowa jest dokładniejsza i pozwala na uzyskanie pełnej kwoty odszkodowania. W przypadku samochodów zabytkowych oględziny są bardzo ważne i wymagają dodatkowej wiedzy na temat tego typu pojazdów. Dlatego też oferujemy oględziny pojazdów zabytkowych uwzględniające wszystkie cechy tych aut.

Co musi zawierać dokumentacja pojazdów zabytkowych?

Każdy samochód musi mieć odpowiednie dokumenty. Auto mające żółte tablice rejestracyjne potrzebuje ich jednak więcej. Aby można było uznać je za zabytek, konieczne jest określenie wieku, a także jakości wszystkich jego części. Pojazd zabytkowy nie może być zanadto przerobiony, musi mieć oryginalne części, które jednak pod pewnymi warunkami nie muszą być tymi, które zostały użyte do produkcji. Pierwszy właściciel mógł je bowiem wymienić z różnych powodów, co nie dyskwalifikuje auta jako zabytku. Nasi rzeczoznawcy wiedzą, jak ocenić, czy samochód może otrzymać żółte tablice rejestracyjne. Przygotują niezbędne w takiej sytuacji dokumenty, które należy przedłożyć w urzędzie w celu rejestracji. Musi się w nich zawierać wiek pojazdu, który nie może być krótszy niż 25 lat. Konieczne jest także opisanie każdej ważnej części auta, jak stan karoserii, podwozia i nadwozia czy jakość i producent opon. Mając to wszystko, można starać się o uzyskanie przywilejów wskazanych przez żółte tablice.