EuroExpert

Naprawy powypadkowe z OC / AC sprawcy

Home »  Naprawy powypadkowe z OC / AC sprawcy

W Euroexpert zdajemy sobie sprawę z tego, że dla osób poszkodowanych w kolizji czy wypadku drogowym, proces likwidacji szkody może być nie mniej stresujący niż uczestnictwo w tego typu zdarzeniu. W związku z tym, w profesjonalny sposób, we współpracy z doświadczonymi warsztatami samochodowymi, świadczymy usługi związane z naprawami powypadkowymi z OC sprawcy.

Kiedy należy zgłosić szkodę z OC sprawcy?

Powinno się to zrobić wówczas, gdy posiadamy oświadczenie o winie lub notatkę sporządzoną przez funkcjonariusza policji. Z poinformowaniem firmy ubezpieczeniowej sprawcy o szkodzie nie należy zwlekać. W przeciwnym wypadku, towarzystwo posądzić może kierowcę o przyczynienie się do zwiększenia rozmiaru szkody. Teoretycznie, należy to zrobić w ciągu 3 lat, lecz im szybciej zgłosimy kolizję czy wypadek do ubezpieczyciela, tym większe będą szanse na szybką likwidację szkody. Związane jest to z łatwiejszym odtworzeniem przebiegu zdarzenia i oceną jego skutków, co przekłada się również na wysokość pomocy. Szkodę zgłosić można telefonicznie, nawet z miejsca kolizji lub wypełnić stosowny wniosek przez Internet, do którego dołączyć można załączniki w postaci zdjęć uszkodzeń.

Wycena kosztów naprawy

Wycenę kosztów naprawy sporządzamy na podstawie oględzin uszkodzonego samochodu. Szczegółowa analiza opracowywana jest według określonego schematu i zawiera ona cennik naprawy samochodu wykonywany w specjalistycznych programach. Zajmujemy się również efektywną wyceną wartości szkody całkowitej.

Dodatkowo przeprowadzić możemy analizę oraz weryfikację kosztorysów firm ubezpieczeniowych. Jako że satysfakcja Klientów jest dla nas kwestią priorytetową, dokładamy wszelkich starań, aby kalkulacja kosztów naprawy samochodu została przeprowadzona w sposób rzetelny i profesjonalny, a osoba korzystająca z naszych usług otrzymała wyczerpującą dokumentację z podjętych przez nas działań, na bazie której zostanie naliczone korzystne odszkodowanie.

Co ważne, koszty ekspertyzy rzeczoznawcy powinny zostać pokryte również z OC sprawcy, jako koszty dodatkowe jak np. holowanie z miejsca wypadku.