EuroExpert

Oględziny pojazdu po naprawach

Home »  Oględziny pojazdu po naprawach

Wypadek czy kolizja drogowa mogą przytrafić się każdemu, nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy. Otrzymuje on wówczas samochód zastępczy, a za jakiś czas odbiera swoje auto. Aby mieć pewność, że pojazd został naprawiony w sposób prawidłowy, warto skorzystać z usługi świadczonej przez naszą firmę Euroexpert, jaką są oględziny pojazdu po naprawach.

Być może nie każdy kierowca zdaje sobie z tego sprawę, lecz zanim odbierze on swoje auto po zdarzeniu drogowym, powinien je dokładnie obejrzeć – zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz. Musi on wejść do samochodu, uruchomić go, przejechać kawałek i dowiedzieć się, jakiego rodzaju prace zostały wykonane. W tym celu należy zapytać mechanika o to, jakich napraw dokonał i poprosić o ich potwierdzenie na liście. W ASO (Autoryzowanych Stacjach Obsługi) jest to standardem. Nieco inaczej sytuacja wyglądać może natomiast u niezależnych mechaników. 

Co powinna zawierać lista części naprawionych?

Wspomniana powyżej lista napraw powinna zawierać informacje na temat wykonanych prac wraz z ich opisem oraz wykaz części, które zostały użyte. Przeprowadzane przez naszego eksperta oględziny pojazdu po naprawie obejmują również sprawdzenie, czy na powierzchni lakieru nie znajdują się żadne zarysowania, czy uszkodzenia, które mogły powstać podczas naprawy. W czasie wykonywania usługi skontroluje on także czystość tapicerki.

To jednak nie wszystko

Jeżeli samochód miał wykonany tuning optyczny, pracownik naszej firmy sprawdzi, czy poszczególne elementy się zgadzają i czy w należyty sposób spełniają swoją funkcję. Usługa ta obejmuje również upewnienie się, czy wykonane dodatkowe oświetlenie działa, czy uprzednio zainstalowane elementy dodatkowe są sprawne, a także, czy naklejki, emblematy i przywieszki znajdują się na swoim miejscu.

Do obowiązków kierowcy należy natomiast upewnienie się, że zawartość bagażnika oraz schowków jest taka sama, jak przed oddaniem samochodu do warsztatu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat świadczonych przez nas usług w tym zakresie, zajrzyj na podstronę rzeczoznawstwo samochodowe.