EuroExpert

Oględziny samochodu

Home »  Oględziny samochodu

Zakres działań naszej firmy obejmuje między innymi kompleksowe oględziny samochodu. Oferujemy oględziny pojazdów po zdarzeniach drogowych, oględziny pojazdów do wyceny, oględziny pojazdów zabytkowych i kolekcjonerskich oraz oględziny pojazdów po naprawach.

Oględziny pojazdów po zdarzeniach drogowych

Oględziny pojazdu po zdarzeniach drogowych to usługa kierowana do osób, które uległy kolizji lub wypadkowi. W takiej sytuacji jak najszybciej skontaktuj się z naszym rzeczoznawcą, a my wykonamy wszelkie niezbędne procedury. Rzeczoznawca dokona szczegółowych oględzin, które stanowić będą podstawę powypadkowej opinii technicznej. Pracownik obejrzy dokładnie uszkodzony pojazd i zanotuje informacje o wszystkich uszkodzeniach. Wystawiana na bazie oględzin auta opinia techniczna oraz kosztorys naprawy są dokumentami służącymi na późniejszym etapie do określania kwoty i wypłacenia odszkodowania za szkody, jakie powstały na skutek wypadku komunikacyjnego. Nasi eksperci dysponują wszystkimi niezbędnymi urządzeniami specjalistycznymi. Wszystko to pozwoli Ci uzyskać możliwie jak najwyższe odszkodowanie, które pokryje naprawę wszystkich uszkodzeń.

Oględziny pojazdów do wyceny

Nasi rzeczoznawcy mają niezbędne doświadczenie i uprawnienia w zakresie wyceny samochodów, maszyn, motocykli oraz urządzeń technicznych. Tworzone przez nich opracowania spełniają standardy wymagane zarówno przez Urzędy Skarbowe, jak i Urzędy Celne czy pozostałe organy administracji państwowej. Dokonanie wyceny wartości rynkowej jest niezbędne między innymi podczas ubezpieczenia samochodu. Ze wspomnianej usługi warto skorzystać również w czasie zawierania umowy leasingu.

Oględziny pojazdów zabytkowych i kolekcjonerskich

Zapewne nie każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę, lecz wycena samochodów osobowych rządzi się odrębnymi zasadami. Jako że w naszym kraju brak katalogów do wyceny wartości zabytków, a programy eksperckie nie wyceniają tego typu aut, niezbędne okazać może się skorzystanie z usług rzeczoznawców naszej firmy Euroexpert w zakresie oględzin pojazdu zabytkowego i kolekcjonerskiego. Zakres takich działań obejmuje między innymi badanie stanowiskowe opierające się na sprawdzeniu poszczególnych podzespołów i elementów samochodu, co ma na celu jego identyfikację i ustalenie klasy stanu.

Oględziny pojazdów po naprawach

Przed odebraniem samochodu z warsztatu, gdzie trafił on po zdarzeniu drogowym, należy je dokładnie obejrzeć – tak z zewnątrz, jak i od wewnątrz. W takim przypadku proponujemy oględziny pojazdu po naprawie. W przypadku ASO kierowca otrzymuje listę napraw zawierającą informacje na temat przeprowadzonych prac i użytych części. Oględziny przeprowadzone przez naszego eksperta obejmują między innymi sprawdzenie, czy na powierzchni lakieru nie znajdują się uszkodzenia lub zarysowania. Dodatkowo skontroluje on czystość tapicerki. To jednak nie wszystko! Zakres naszych działań obejmuje także kompleksowe usługi z zakresu odszkodowań, takie jak ich dochodzenie i uzyskiwanie.